Jak vypadá potopení miminka z pohledu pod vodou?
Báječně! Vždycky mě fascinuje, jak šikovné a učenlivé jsou děti. Ano, to děti jsou. Ale zde mluvíme o tří, čtyř, pěti, šesti měsíčních kojencích! Že vám miminko nerozumí? Ale rozumí a moc dobře. Jen neumí mluvit. Gesta, pohledy, intonace hlasu a činy, to je to, čemu mimiko rozumí. Je neuvěřitelné, že stačí jen pár dní trénovat a miminko je schopné si na vyslovený signál vytvořit návyk zadržení dechu. A ta radost potom. Úspěchy posouvají děti dál. Ty jsou hnacím motorem. Dosáhnout něčeho dalšího. Být pochváleno a je to na nich krásně vidět.
Všimněte si na videu otevřených očí, které jsou zcela přirozené. Během těhotenství a pobytu u vás v bříšku je mělo miminko také otevřené. Dítě se tak orientuje v prostoru, dokáže chytit hračku, otočit se, a pro něj zcela přirozeným způsobem, dostat na místo, kam potřebuje.
Nácvik zadržení dechu, nácvik abecedy potápění a vaničkování je tedy velmi dobrou věcí. Dítě je zvyklé na vodní prostředí, dokáže zadržet dech na dobu nezbytně nutnou k vyplavání na povrch a dostat se tak bez zmatkování, že má vodu v obličeji, do bezpečí. Dokáže se položit na záda a splývat. Uklidnit se, vyrovnat a zachránit si třeba i život.
S Markem jsem vaničkovala od 7 týdnů. Dnes mu je 6 měsíců a ve vodě řádí jako drak.
Také vyzkoušejte vaničkování 🙂
Vanda Schreierová